VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Osobnosti hodnotily podzimní Sigmu

Olomouc - Vlastimil Palička, Roman Sedláček, Jiří Kubíček, Radek Drulák, ale i primátor Martin Novotný. To jsou některé z 12 osobností a příznivců týmu, kterých se Olomoucký deník zeptal, jak hodnotí třetí místo fotbalové Sigmy či kdo byl podle nich hlavní oprou týmu.

27.11.2010
SDÍLEJ:

Fotbalisté Sigmy Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Třetí místo hodnotilo všech dvanáct dotazovaných veskrze kladně. I když…

„Musím říct, že po vydařeném začátku, kdy Sigma hrála tak dobře, jak jsem ji už opravdu dlouho hrát neviděl, jsem si myslel, že bude blíž na dostřel i té nejvyšší příčce,“ říkal bývalý reprezentační forvard Roman Sedláček.

„Ale třetí místo je i tak dobrým výchozím bodem do jara,“ dodal vzápětí.

Ptali jsme se také na to, který zápas utkvěl respondentům nejvíce v paměti. Hned několikrát si dotazovaní vzpomněli na zápas se Spartou. I když pokaždé z jiného důvodu.

Fotbalového trenéra a občasného televizního komentátora Vlastimila Paličku zaujaly odborné věci. „I když padl jen jeden gól, a to ze sporné penalty, byly v tom zápase k vidění výborné výkony od hráčů obou mužstev,“ vykládal Palička.

I primátorovi města Olomouc a předsedovi dozorčí rady SK Sigma Olomouc, a. s. Martinu Novotnému utkvěl v paměti duel s pražským obhájcem mistrovského titulu. „Bohužel nikoliv kvůli sportovním výkonům hráčů nebo atmosféře v hledišti, ale kvůli výkonu rozhodčího,“ řekl.

ANKETA Sigma na podzim

1. Dá se třetí místo po podzimní části hodnotit jako úspěch?
2. Které utkání z podzimu vám nejvíce utkvělo v paměti, ve kterém hrála Sigma nejlépe?
3. Koho z hráčů byste vyzdvihli? Kdo byl oporou mužstva?

Roman Sedláček

bývalý fotbalový reprezentant, trenér Litovle

1. No, úspěch to je, ale musím říct, že po vydařeném začátku, kdy Sigma hrála tak dobře, jak jsem ji už opravdu dlouho hrát neviděl, jsem si myslel, že bude blíž na dostřel i té nejvyšší příčce. Ale třetí místo je i tak dobrým výchozím bodem do jara.

2. Hned první domácí utkání s Jabloncem. To byl vynikající výkon. Pak také zápas s Mladou Boleslaví, který sice skončil 0:0, ale byl to kvalitní fotbal se šancemi na obou stranách.

3. Michal Hubník. Jsem moc rád, že se potvrdila moje slova. Už delší dobu, když jsem na tribunách na něj slyšel kritiku, jsem říkal, že je to fotbalista, jakých v Česku moc neběhá. Z hlediska pracovitosti a přínosu pro tým je vynikající. Teď začal dávat i góly, což mu moc přeju.

Vlastimil Palička

fotbalový trenér, příležitostný televizní komentátor

1. Podzim se dá rozhodně hodnotit pozitivně. A to z obou pohledů, jak z hlediska výsledků, tak předvedené hry.

2. Líbilo se mi utkání se Spartou. Snažil jsem se na něj dívat nezaujatě jako trenér. Řekl bych, že to byl velmi kvalitní fotbal, i když je samozřejmě škoda, že Sigma nakonec dostala ten gól.

3. Po zranění Kučery zvládl výborně roli vůdce Aleš Škerle. Na místě pravého obránce hrál skvěle Janotka. Na toho se občas zapomíná, ale určitě patří mezi opory. A pak samozřejmě Hubník.

Michal Kovář

bývalý hráč SK Sigma, fotbalista 1. HFK Olomouc

1. Já myslím, že úspěch to je. Sigma se předvedla velmi dobře. Ze začátku sezony dokázala vyhrávat doma i venku, teď v závěru už venku dvakrát prohrála. Škoda že třeba v Hradci nebo v Jablonci nedosáhla aspoň na bod.

2. Z toho, co jsem viděl, tak určitě hned první domácí zápas s Jabloncem, který kluci totálně smetli. Většinou úvod sezony bývá opatrný, ale ten zápas mohli klidně vyhrát 8:1.
I další domácí zápasy byly dobré.

3. Celé mužstvo hrálo dobře. Nebyl tam nikdo, kdo by ostatní o dvě třídy převyšoval. Kdybych měl ale jmenovat jednoho, tak Michala Hubníka. Táhl mužstvo nejen svými góly, ale dokázal ho vyhecovat i svým nasazením.

Jiří Kubíček

bývalý sportovní ředitel SK Sigma

1. Samozřejmě je to velký úspěch. Předpovídal jsem to už před sezonou. Kdyby Sigmu čtyřikrát tragickým způsobem nepoškodili rozhodčí, byla by ještě výš.

2. Nejlepší zápas byl ten domácí s Jabloncem. Bylo to na začátku sezony a rozhodovalo se o rozložení sil. Tam se jasně ukázalo, kdo je jakým způsobem připraven.

3. Pro mě to byl opět Daniel Rossi. Je to nejlepší hráč, který v Sigmě byl. Proto jsem mu také prodloužil smlouvu až do roku 2013. Pokud je dostatečně motivovaný, je to jediný hráč v kádru, který je schopen hrát za dva.

Oldřich Machala

legenda Sigmy, exreprezentant, trenér Frýdku–Místku

1. Třetí místo je určitě úspěch. Sigma hrála velmi dobře. Možná, kdyby zvládli zápas se Spartou, tak by mohli pomýšlet ještě výš, ale i tak to byl podle mě výborný podzim.

2. Jeden asi říct nedokážu. Z těch domácích odehráli dobře všechny, nejen ty vítězné, ale i zápas se Spartou byl ze strany Sigmy kvalitní.

3. Výborné výkony předváděl celý mančaft. Výtečný byl vzadu Aleš Škerle, skvěle hrála i záložní řada Rossi, Bajer i Hořava. Dobře hrál i Kuba Petr. No a samozřejmě Michal Hubník. Dvanáct gólů je skvělý výsledek. Sigmě udělal několik bodů navíc.

Martin Novotný

předseda dozorčí rady SK Sigma, primátor města Olomouc

1. Myslím si, že třetí místo je úspěch. Máme v paměti nedávné doby, kdy se Sigma strachovala o záchranu, takže z tohoto pohledu jde rozhodně o úspěch.

2. Nejvíce v paměti mi utkvělo utkání se Spartou. Bohužel nikoliv kvůli sportovním výkonům hráčů nebo atmosféře v hledišti, ale kvůli výkonu rozhodčího.

3. To by měl asi zhodnotit spíš pan Psotka nebo pan Lébr. Samozřejmě bych mohl říct Hubníka, ale více mě zajímá kolektivní výkon a soudržnost týmu, například ve věcech, které se nedávno objevily v tisku.

Radek Drulák

fotbalista roku 1995, vicemistr Evropy, nejlepší střelec Sigmy v historii

1. Třetí místo je zcela určitě úspěch. Kdyby byl na konci sezony v Olomouci znovu evropský pohár, tak by to bylo vynikající.

2. Myslím si, že všechny domácí zápasy byly povedené. Ani se Spartou si Sigma nezasloužila dostat ten gól a prohrát.

3. Vedle Hubníka to byla záložní řada. Bajer se uklidnil a přestal létat v oblacích. Hořava ukázal, že právem patří do jednadvacítky, a Rossimu perfektně sedí místo ve středu zálohy. Po zranění se rozehrál také mladý Jakub Petr.

Jan Maroši

bývalý vynikající ligový hráč, ředitel ŽŠ v Brně – Ivanovicích

1. Určitě ano. Navíc vzhledem k předváděné hře je to naprosto zasloužené. Snad budou ve výborných výkonech pokračovat i na jaře a dosáhnou na pohárové umístění.

2. Jeden konkrétní zápas je asi příliš těžké jmenovat. Sledoval jsem Sigmu pravidelně celý podzim a řekl bych, že ve všech těch domácích vítězných utkáních hrála velice dobře.

3. Hodnotit jednotlivé hráče není jednoduché, ale pokud se má vybrat jeden, tak určitě střelec Michal Hubník, který zažil výborný podzim.

David Rojka

bývalý útočník Sigmy, člen justiční stráže

1. Rozhodně ano. Samozřejmě po velmi nadějném začátku se možná myslelo i výš, ale to by se muselo vyhrávat i venku, což se Sigmě moc nedařilo.

2. Řekl bych, že v podstatě všechny domácí zápasy odehráli kluci velmi dobře. Snad až na zápas se Spartou byli ve všech jasně lepší. Jeden zápas nevyberu.

3. Jmenoval bych trojici Daniel Rossi, Tomáš Hořava a Michal Hubník. To byla taková osa mužstva.

Miroslav Kouřil

fotbalový trenér, bývalý ligový hráč

1. Já myslím, že ano. Na rozdíl od většiny ostatních ligových klubů má Sigma stabilizované mužstvo. Pohodu narušily jen absence některých klíčových hráčů, jako třeba Radima Kučery.

2. Kvalitních zápasů bylo určitě více doma než venku. Jeden nevypíchnu, ale prakticky ve všech zápasech kromě Sparty byla Sigma doma jasně lepší. Tedy všechny tyto domácí zápasy.

3. Pro mě jednoznačně Radim Kučera. Po něm to ve druhé polovině podzimu převzal Michal Hubník, těsně za patami mu ale byli Hořava, Rossi a na pravém obránci nenápadný, ale skvěle hrající Janotka.

David Tyl

místopředseda sdružení fanoušků Sigma United

1. Třetí místo je určitě úspěch. Na začátku sezony ambice rozhodně vyšší nebyly. Možná potom chvilku v průběhu, ale ve výsledku je třetí místo výborné.

2. Nejvíce mi utkvělo v paměti utkání se Spartou. Ať už kvůli výkonům nebo atmosféře v hledišti. No a samozřejmě taky kvůli rozhodčímu.

3. Michal Hubník, toho asi ale dávají všichni, že? Z ostatních by se měl určitě zmínit Rossi, který tým už delší dobu táhne. Pak taky kluci z obrany, Tomáš Janotka a Aleš Škerle.

Josef König

šéfredaktor Olomouckého deníku

1. Úspěch je to určitě. Otázka však, jestli maximem. Zápasy doma s Mladou Boleslaví či v Plzni mohla Sigma klidně vyhrát, takže by na tom byla ještě lépe. Ale asi jsme příliš namlsaní. 3. místo je skvělé.

2. Je to paradoxně ten, ve kterém Sigma nezískala ani bod. Domácí zápas se Spartou. Atmosféra vyprodaného stadionu byla skvělá. Zápas měl navíc nejsilnější náboj ze všech.

3. Sigma hraje jako tým, a i když Michal Hubník nastřílel úctyhodných dvanáct branek, pochvalu si zaslouží všichni. Pokud chcete jedno jméno, vybral bych nejspíš stopera Aleše Škerleho, který na podzim zahrál skvěle.

27.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

V Drahanovicích havaroval motorkář s osobním autem

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Kam o víkendu? Na veterány, rekordy v zoo či ultralehká letadla

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Kuki z Úsova se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Tříměsíční pobyt ve volné přírodě klokanu Kukimu končí. Svému majiteli utekl v květnu z rodinné farmy v Úsově na Šumpersku. V pátek 18. srpna ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách u Jihlavy v lokalitě Červené domky.

Hrát proti AS Řím byl zážitek, říká Vasiljev. A vyhlíží ligový debut

Třiadvacetiletý fotbalista Tomáš Vasiljev zažívá turbulentní životní období. Ale v tom dobrém slova smyslu. Ještě v červnu proháněl třetiligové obránce v dresu Uničova, pak přebral pohár pro mistra MSFL, načež si zahrál přípravu proti italskému AS Řím a nyní očekává ligový debut. To vše už jako profesionální hráč prvoligového Slovácka.

Pozor, řidiči, křesťané vyráží na pouť na Svatý Kopeček

Na případné zdržení dopravy v Olomouci upozorňuje policie a to v souvislosti s konáním Celostátního setkání mládeže. Účastníci totiž budou v pátek po poledni, asi od 13 hodin, přecházet z Olomouce na Sv. Kopeček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení