VYBERTE SI REGION

1. HFK Olomouc loňský triumf neobhájil

Studénka -Travnaté hřiště oddílu kopané ve Studénce patřilo mládežnickému fotbalu. V sobotu 8. srpna se zde uskutečnil 42. ročník žákovského turnaje v kopané a 17. ročník Memoriálu Oldřicha Halusky.

12.8.2009

Memoriál Oldřicha HaluskyFoto: DENÍK/Jan Kešelák

„Žákovský ročník má dlouhou tradici. Letos se uskutečnil již 42. ročník. Nově se turnaj po smrti našeho odchovance a hráče Baníku Ostrava Oldřicha Halusky, přejmenoval na Memoriál Oldřicha Halusky,“ vysvětlil k názvu jednatel klubu TJ MSV Studénka Daniel Kula a dodal: „Letos měl už sedmnáctý ročník.“

Již loňský ročník ukázal, že cesta k vítězství je trnitá. Za obhajobou titulu přijel hanácký klub z olomouckého předměstí Holice, HFK Olomouc, který loni ve finále porazil Frýdek-Místek 1:0.

Obhajoba se ale nepodařila. Holice skončila v semifinále s Hranicemi, které nakonec celý turnaj vyhrály. Druhé místo bral opět Frýdek-Místek, který v semifinále vyřadil domácí Studénku a ve finále prohrál až v osmé řadě pokutových kopů.

Domácí družina si, po neúspěšném pokusu postoupit do finále chtěla spravit chuť ve hře o třetí místo. Nad jejich síly byl ale právě loňský obhájce, 1. HFK Olomouc.

„Díky patří všem pořadatelům za velmi vydařený turnaj a také samotným hráčům za předvedené výkony,“ uzavřel Daniel Kula.

Výsledky turnaje

Skupina A: Studénka - Vítkovice 3:0, Vítkovice - Hranice 0:2, Hranice - Studénka 2:0.
Skupina B: Frýdek-Místek - Třinec 3:0, Třinec - HFK Olomouc 1:1, HFK Olomouc - Frýdek-Místek 2:2.
O 5. - 6. místo: Vítkovice - Třinec 0:1, 1. semifinále: Hranice - HFK Olomouc 1:0, 2. semifinále: Frýdek-Místek - Studénka 1:0, o 3. místo: HFK Olomouc - Studénka 1:0, finále: Hranice - Frýdek-Místek 0:0, 5:4 na penalty.
Nejlepší hráč turnaje: Pavel Štěrba (Frýdek-Místek), nejlepší střelec: Karel Neumann (Frýdek-Místek) - 3 góly (1 v pen. rozstřelu), nejlepší brankář: Jakub Tomečka (Hranice).
1. HFK Olomouc: Lengal, Kučerka, Odehnal, Wiedermann, Lorenc, Chládek, Mifka, Skula, Fryčák, Janeček, Ceslar, Procházka, Koukol, Rychlý, Tošenovský, Ryšánek. trenér: K. Trnečka, vedoucí družstva: M. Wiedermann.

Autor: Jan Kešelák

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Olomoučtí fotbalisté porazili v přátelském zápase Zlín (ve žlutém) 3:1
28

Sigma porazila nadupaný Zlín, pak prohrála s béčkem Trnavy

Během sobotního dopoledne okupovali prostory Výstaviště Flora Olomouc nejrůznější živočichové od ještěrek přes morčata až po akvarijní rybičky.
25

Díky akvaristice si vyčistím hlavu, prozradil na Aquateře Jan Diviš

Primátor o Sigmě: Nechci dopadnout jako v komedii Pretty Woman

Olomouc – Jednání s novým strategickým partnerem jsou ve velmi pokročilém stádiu, došlo k dohodě podmínek s akcionářem Josefem Lébrem a rozpočet pro dokončení sezony je zajištěný.

Skvělé! Mora vyhrála potřetí za sebou

Litvínov, Olomouc – Mora má formu! Olomoučtí hokejisté potřetí za sebou vyhráli, což se jim v této sezoně ještě nepodařilo. Tentokrát ale už byli úspěšní, když v Litvínově vyhráli 3:0. Gólman Konrád slaví třetí nuku v sezoně.