VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Rondel u Globusu vylepší, v létě tam čekají řidiče omezení

Rondel u Globusu vylepší, v létě tam čekají řidiče omezení

Olomouc - Dva jízdní pruhy na příjezdu od města, velké informační tabule pro správné řazení aut, protismykový asfaltový nátěr či nová svodidla. Těchto dopravních prvků se na podzim dočkají řidiči na kruhovém objezdu u olomouckého Globusu.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 10 PŘÍSPĚVKŮ

zbytečnost
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
Kruháč u Globusu je v pohodě, pokud má někdo za sebou autoškolu a ne jen rychlokurz. POkud nepochopí lidi pravidlo zipu, tak nepomůže ani světelná křižovatka!!!
Re: zbytečnost
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
Tam, kde je nebezpečí smrti nebo požkození zdraví by měl být systém co nejvíce blbuvzdorný, což kruháč u Globusu v současnosti rozhodně není. Takže jeho úpravu bych za zbytečnou nepovažoval. Ovšem podle v článku naznačených úprav, bych to na zlepšení stávající situace moc neviděl. Podrobné značení jen přispěje ke zvýšení stresu při vjezdu do křižovatky.
Re: Re: zbytečnost
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
Nebezpečí smrti je všude tam kde potkáš blba! Třeba i na internetu...
Re: Re: zbytečnost
Nezaregistrový uživatel 30.4.2012 reagovat
pokud bude úprava realizována podle studie, kterou jsem viděl, tak půjde o úpravu na spirálovitou křižovatku. Proto mají návěsti před křižovatkou své opodstatnění. Na spirálové křižovatce se vozidla již při vjezdu řadí do příslušných jízdních pruhů dle toho, kam mají namířeno. Tudíž nějaké orientační manévry neprobíhají v křižovatce, ale ještě před ní, kde má řidič ještě relativní klid. Po zvolení správného pruhu na křižovatce a dání přednosti v jízdě vozidlům na okruhu pak je již řidič jen protažen křižovatkou aniž by musel měnit jízdní pruh. Právě změna jízdního pruhu na okruhu je nejvíce nebezpečná z pohledu nehodovosti.
možnosti
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
Stačilo by udělat od olomouce 2 pruhy ne jenom 1.tzn v pravo by byla vypadovka přímo na Mohelnicu tk jak je to ted,ale chtělo by to zaznačit.a ten 2 pruh by byl na globus a obchvat.bylo by to podle mě rychlejši.
Re: možnosti
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
přesně tak, jeden pruh by měl být přímý z Olomouc na mohelnici, nejlépe i nějak stavebně oddělen od samotného kruháče, tady vozidla jedoucí z olomouce do mohelnice by se nemusely vůbec motat v kruháči.
Zdravím tímto všechny pravoprůháče
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
pro které bude i ta sebevětší informační tabule pro správné řazení do jízdních pruhů malá (-:
Peníz z ministerstva netřeba
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
Úpravy zaplatí ti, kteří kdysi tento polotovar schválili ...
obchvat
Nezaregistrový uživatel 25.4.2012 reagovat
Zbytečnost. Kdyby radši dokončily obchvat Olomouce od letiště do Křelova, a zrušili mýtné na obchvatu, tak by byla Olomouc prázdná i v pátek v 15:00 hod. V tom případě by byl kruháč dostačující v tom stavu tak jak je teď.
Re: obchvat
Nezaregistrový uživatel 26.4.2012 reagovat
To jo,ten zpoplatněný obchvat to je docela humorná věc,takhle chtějí městu odlehčit?A taky jsem si nevšimnul když ho najednou zpoplatnili že by třeba v Ol médiích o tom byla zmínka...

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies